НАЙПОШИРЕНІШІ ЗАПИТАННЯ ПРО ТЕСТУВАННЯ

Фінансування

Чому варто проходити тестування?

Типи тестів

Програма тестування. Що очікувати?

Безпека та конфіденційність

ФІНАНСУВАННЯ

Тестування безкоштовне?

Так! Тестування безкоштовне. Для шкіл або сімей немає потреби в жодних власних витратах або часткових оплатах. Washington State Department of Health (DOH, Департамент охорони здоров’я штату Вашингтон) покриває витрати на діагностичні та контрольні тести на базі шкіл за рахунок коштів, отриманих від American Relief Package (Програма «Американський пакет допомоги») і Centers for Disease Control and Prevention (CDC, Центри контролю та профілактики захворювань). Безкоштовне тестування на COVID-19 на базі шкіл доступне для всіх шкіл-учасниць до липня 2023 року.

Якщо тестування безкоштовне, чому виставляється рахунок за страхування?

Тестування на COVID-19 є безкоштовним для вашої шкільної спільноти, але це не означає, що лабораторія обробляє його результати безкоштовно. Деякі лабораторії можуть виставляти рахунки за страхування, а це означає, що ми можемо збільшити наші державні кошти, щоб обслуговувати більше людей. Але якщо пацієнт не має страховки або відмовляється від неї, він однаково може пройти тестування безкоштовно.

ЧОМУ ВАРТО ПРОХОДИТИ ТЕСТУВАННЯ?

Чи виявляють експрес-тести на антигени варіанти COVID-19?

Так. Дослідження показали, що варіанти SARS-CoV-2 все ще можна виявити за допомогою наявних у продажу експрес-тестів на антигени.

Крім того, FDA відстежує, чи можуть тести й далі виявляти ці варіанти (англійською мовою). Станом на сьогодні FDA не знайшло жодного наявного в продажу тесту, який не виявляв би варіанти SARS-CoV-2. Ви можете бути впевнені, що ваш тест зможе виявити різні варіанти COVID-19.

Якщо у вас є симптоми COVID-19 і ви отримали негативний результат експрес-тесту на антигени COVID-19, DOH і виробники тестів рекомендують зробити тест повторно, щоб зменшити ймовірність хибнонегативного результату, оскільки тест не завжди може виявити вірус на ранній стадії. Щоб отримати більше інформації, ознайомтеся з документом COVID-19 Self-Testing Guidance (англійською мовою).

Чому наша школа бере участь у програмі тестування на COVID-19?

Тестування на COVID-19 для шкіл системи K-12 є одним із наших найкращих засобів захисту від спалахів захворювання та закриття шкіл. Тестування в школах допомагає швидко виявляти випадки захворювання та запобігає подальшому поширенню хвороби в шкільній спільноті. Ми вважаємо, що безпечне, очне навчання в режимі повного дня є головним пріоритетом для наших громад. Це краще для учнів й учителів і допомагає батькам та опікунам повернутися до роботи.

Якщо учень вакцинований, чи потрібно йому однаково проходити тест на COVID-19?

Так. Хоча вакцини є дуже ефективними в запобіганні важкій хворобі та госпіталізації, повністю вакциновані та щеплені бустерною дозою вакцини особи все ще можуть заразитися COVID-19 та поширювати хворобу серед інших людей. У разі сумнівів люди повинні пройти тест для підтвердження свого статусу.

Чи потрібно моїй дитині проходити тестування?

Ні. Участь у програмі Learn to Return (програма інформування про тестування) є повністю добровільною. Учні добровільно (за згодою батьків) беруть участь у шкільному тестуванні, якщо школа його пропонує. Хоча тестування на COVID-19 є добровільним, за деяких обставин, наприклад у разі повернення до школи після ізоляції, тестування є обов’язковим, якщо не носити маску. Для отримання додаткової інформації див. Вимоги до шкіл системи K-12 на 2022/2023 навчальний рік від Department of Health (DOH, Департамент охорони здоров’я) (англійською мовою).

ТИПИ ТЕСТІВ

Які типи тестів пропонуються в межах програми Learn to Return?

Існує чотири типи тестів: індивідуальний ПЛР-тест, експрес-тест на антигени в місці надання медичної допомоги, експрес-тест на антигени в домашніх умовах і поєднаний ПЛР-тест (див. детальнішу інформацію нижче). Для кожного типу тесту (окрім експрес-тестів на антигени в домашніх умовах) ми пропонуємо кілька технологій тестування. Усі наші постачальники тестів перевірені Washington State Department of Health (DOH, Департамент охорони здоров’я штату Вашингтон) і представляють найкращі технології тестування на COVID-19.

Чим відрізняється діагностичне тестування від контрольного?

Діагностичне тестування – це добровільне тестування осіб із симптомами на місці.

Учні або працівники, які відчувають симптоми або контактували з хворим на COVID-19, можуть пройти тест, перш ніж покинути територію школи. Хоча такий підхід є повністю добровільним, він скорочує час між тестуванням і отриманням результатів, одночасно зменшуючи для сімей навантаження, пов’язане з організацією тестування. 

 

Контрольне тестування – це добровільне тестування осіб без симптомів на місці. Учні та працівники добровільно погоджуються на періодичне тестування для виявлення інфікованих осіб, щоб можна було вжити заходів для запобігання інфікуванню інших. Щоб стратегія контрольного тестування була ефективною, тести потрібно проводити часто (принаймні один раз на тиждень) і за участю великої кількості людей.

 

Контрольне тестування може бути особливо корисним у ситуаціях, коли інші стратегії, як-от використання масок і дотримання дистанції, важко реалізувати (наприклад, деякі класи спеціальної освіти та команди з легкої атлетики) у місцях, де безсимптомне поширення вірусу є на вищому рівні (наприклад, у початкових школах), а також у районах із великою часткою невакцинованих людей.

 

Washington State Department of Health (Департамент охорони здоров’я штату Вашингтон) надає рекомендації щодо програм контрольного тестування для команд із легкої атлетики та видів діяльності, пов’язаних із високим рівнем утворення аерозолів, як-от сценічне мистецтво. Для отримання актуальних рекомендацій щодо тестування див. Вимоги Washington State Department of Health щодо тестування на COVID-19 у класах системи K-12 (англійською мовою). Цей документ оновлюється, коли виходять нові рекомендації штату, і містить короткий виклад останніх змін у верхній частині звіту.

Індивідуальний ПЛР-тест

Індивідуальний ПЛР-тест використовується для діагностики на місці, коли учень, працівник або волонтер має симптоми, схожі на COVID. Для забору зразка з носа тампон вводиться неглибоко або слина збирається в пробірку. Потім зразок відправляється до лабораторії та аналізується з використанням найнадійнішої лабораторної технології: полімеразної ланцюгової реакції, або «ПЛР». Результати можна очікувати протягом 24–72 годин.

Дізнатися більше про такі тести.

Експрес-тести на антигени в місцях надання медичної допомоги

Експрес-тести на антигени в місцях надання медичної допомоги використовуються для діагностики або контрольного тестування на місці. Це набори для експрес-тестування на антигени, з якими ми всі знайомі, як-от BinaxNOW. Більшість учнів можуть проводити ці тести самостійно під наглядом навченого спостерігача. Вони надають результати за 15 хвилин і є хорошим варіантом для діагностичного тестування або планового контрольного тестування різних груп людей (наприклад, команд із легкої атлетики, колективів зі сценічного мистецтва тощо).

Дізнатися більше про такі тести.

Експрес-тести на виявлення антигену в домашніх умовах, що відпускаються без рецепта

Експрес-тести на виявлення антигену в домашніх умовах, що відпускаються без рецепта, можна взяти додому для особистого використання учнями та персоналом. Їх можна відправити додому учням або працівникам із симптомами, щоб ті мали доступ до тестів під час домашньої ізоляції. Їх також можна роздати учням перед святами або шкільними канікулами, щоб сім’ї мали діагностичний засіб удома перед поверненням до школи.

Дізнатися більше про такі тести.

Поєднаний ПЛР-тест

Поєднаний ПЛР-тест використовується для тестування або «контрольної перевірки» декількох осіб одночасно. Зразки збираються неглибоко за допомогою мазка з носа в усіх осіб у певній групі або «спільноті». Це може бути, наприклад, клас, спортивна команда або колектив зі сценічного мистецтва. Зразки відправляються до лабораторії та аналізуються за допомогою ПЛР. Це найнадійніша з наявних лабораторних технологій – полімеразна ланцюгова реакція, або «ПЛР». Якщо спільнота має позитивний результат, може виникнути потреба в індивідуальному тестуванні осіб із цієї групи задля визначення, хто саме був інфікований. Цей тип тестування часто використовується в представників команди з легкої атлетики та колективу зі сценічного мистецтва, щоб переконатися, що участь у цих видах діяльності не наражає нікого на ризик інфікування. Результати варто очікувати через 12–36 годин.

Дізнатися більше про такі тести.

ПРОГРАМА ТЕСТУВАННЯ. ЩО ОЧІКУВАТИ?

Де й коли буде проходити тестування?

Місця проведення тестування на COVID-19 залежать від шкільного округу. У деяких округах створюють пункти тестування в кожній школі, тоді як в інших використовують централізований пункт, який обслуговує кілька шкіл. Пункти тестування можуть працювати безперервно або протягом певного часу, наприклад протягом чотирьох годин щоранку, під час обідньої перерви або з понеділка до четверга.

Як працює програма діагностичного тестування?

Учителі, персонал і учні, а також, можливо, члени їхніх родин, які мають будь-які

симптоми або контактували з інфікованою на COVID-19 особою, будуть направлені до пункту тестування (вірогідно, на території школи).

 

Зразки зазвичай збираються неглибоко за допомогою носового тампона для тестів, доступних у межах програми Learn to Return, хоча також можливе тестування з використанням слини. Неглибокі мазки з носа – це не мазки типу «подразнення мозку» або мазки з носоглотки. Тампон вводиться лише на півдюйма (1,27 см) у кожну ніздрю, робиться кілька обертів, і мазок розміщується в пробірку для забору зразком униз.

 

Дізнайтеся більше про типи тестів і методи тестування, які доступні в меню тестування. Подивіться приклад взяття неглибокого мазка з носа (англійською мовою).

Хто проводить тест на COVID-19?

Здебільшого зразки можна збирати самостійно під наглядом спостерігача за тестуванням. Відповідно до Public Readiness and Emergency Preparedness (PREP) Act Authorization (Затвердження Закону про підготовку населення та готовність до надзвичайних ситуацій) (англійською мовою), спостерігачі за тестуванням не обов’язково повинні бути медичними працівниками та не потребують офіційної сертифікації. Постачальники послуг із тестування надають навчальні матеріали для персоналу або інших волонтерів, які будуть виконувати цю функцію. Підготовлені спостерігачі за тестуванням здійснюють нагляд за процесом забору зразків та у випадку експрес-тестів на антигени за отриманими результатами.

У випадку з експрес-тестами на антигени, результати яких надають на місці, ці спостерігачі також навчаються читати результати й повідомляти про них у відповідній онлайн-системі. Цю роль може виконувати медсестра або навчений персонал і волонтери.

Як відбувається забір зразків?

В усіх тестах, доступних у межах програми Learn to Return (програма інформування про тестування), для забору зразків використовують носовий тампон, що вводиться неглибоко*. Це не страшне «подразнення мозку» або мазок із носоглотки. Носовий тампон вводиться неглибоко з легким опором, приблизно на півдюйма (1,27 см) у кожну ніздрю, робиться кілька обертів, і мазок розміщується в пробірку для забору зразком униз.

* Ми також робимо тести із застосуванням слини для індивідуального ПЛР-тестування. Учасники спльовують слину в пробірку, щоб надати зразок, який потім транспортується до лабораторії та аналізується. Тести із застосуванням слини можуть бути доступнішими для учнів з особливими потребами, проблемами з чутливістю, травмами пазух або носа чи іншим несприйняттям забору мазка з передньої частини носоглотки.

Зверніться до нашого меню тестування, щоб дізнатися більше про кожного постачальника та вимоги до забору зразків і спостереження.

Які вимоги щодо ізоляції осіб із позитивним результатом тесту?

Department of Health (DOH, Департамент охорони здоров’я) випустив оновлені інструкції для шкіл системи K-12 на 2022/2023 навчальний рік. Ці вимоги та рекомендації допомагають зменшити поширення COVID-19, обмежити спалахи та мінімізувати перерви в шкільному вихованні.

Нижче наведено деякі ключові висновки з оновлених інструкцій:

  • Учні або працівники, які отримали позитивний результат тесту на COVID-19, повинні ізолюватись і залишатися вдома протягом 5 днів. Повторне первинне тестування не змінює цієї вимоги. Для отримання додаткової інформації див. Що робити, якщо в людини з’явилися симптоми. Див. стор. 2.
  • Учням або працівникам, що повертаються до школи після 5 днів ізоляції, варто носити маску, яка щільно прилягає до обличчя, протягом періоду з 6 до 10 днів. Крім того, учням і працівникам рекомендується пройти тестування перед поверненням до школи. Див. стор. 6.
  • Якщо учні або працівники продовжують отримувати позитивні результати тесту на COVID-19 після 5-го дня, вони повинні ізолюватися на повних 10 днів. Див. стор. 6.
  • Школи більше не зобов’язані повідомляти учнів і персонал із груп підвищеного ризику про випадки зараження, але повинні продовжувати впроваджувати процес інформування учнів, персоналу та сімей про випадки або спалахи інфекції в школі. Див. стор. 3.
  • Програма «Test to Stay» (програма регулярного тестування) більше не є частиною розділу рекомендацій; однак протоколи тестування залишаються важливим інструментом для гарантування безпечного очного навчання. Див. стор. 10.

Хто такий спостерігач і що він робить?

Основна функція спостерігача полягає в тому, щоб переконатися, що зібрано точний зразок і немає потреби в повторному тестуванні. Наприклад, у разі використання лабораторного тестування спостерігачі також підтверджують, що етикетку на зразку належним чином відскановано та зареєстровано в системі відстеження результатів постачальника. Спостерігачі за тестуванням не обов’язково повинні бути медичними працівниками та можуть пройти підготовку за допомогою онлайн-уроків, наданих постачальником послуг із тестування. Формальної сертифікації не передбачено, але в деяких округах спостерігачі можуть підписувати документ із підтвердженням, що вони переглянули навчальні відеоматеріали.

БЕЗПЕКА ТА КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ

Чи можна використовувати прострочений тест на COVID-19?

Так. Ви можете використовувати прострочені експрес-тести на антигени COVID-19, включно з тестами Triplex (COVID-19 і грип A і B), але не молекулярні тести. Щоб отримати додаткову інформацію, ознайомтеся з документом Expired COVID-19 Tests FAQ (доступний кількома мовами).

Department of Health (DOH, Департамент охорони здоров’я) штату Вашингтон офіційно схвалив використання прострочених експрес-тестів на антигени (англійською мовою), якщо тест проходить перевірку якості.

Крім того, Food and Drug Administration (FDA, Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів) дозволило продовжувати строки придатності (англійською та іспанською мовами) багатьом виробникам тестів. Попри те що виробники не можуть рекомендувати використання тестів у період, який перевищує встановлене FDA продовження строку придатності, DOH усе ще дозволяє використовувати прострочені тести, якщо вони пройшли вбудовану перевірку якості.

В інструкції до тесту описано, як виконати перевірку якості. Якщо тест проходить перевірку якості, він придатний для використання. Якщо ні, вам слід викинути тест.

Чи безпечні мазки з носа?

Тампони для носа стерилізуються за допомогою оксиду етилену, який широко використовується в медичній промисловості. Використання оксиду етилену вважається безпечним і ефективним методом, який забезпечує санітарну обробку медичних виробів і використовується для стерилізації понад половини медичних товарів у США. Він використовується протягом десятиліть і вважається згідно з положеннями Food and Drug Administration (FDA, Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів) єдиним ефективним методом стерилізації, який не пошкоджує предмет, що стерилізується. Він також використовується в різних галузях промисловості та повсякденних споживчих товарах, як-от пральні порошки та шампуні.

Процес стерилізації не залишає залишкових слідів оксиду етилену на носовому тампоні. Простерилізовані оксидом етилену носові тампони безпечні та не викликають довготривалих проблем зі здоров’ям, як-от рак.

Отримайте відповіді на всі свої запитання щодо мазка з носа та оксиду етилену в цьому корисному інформаційному бюлетені Department of Health (DOH, Департамент охорони здоров’я) (англійською мовою).

Чи не зашкодить мазок із носа моїй дитині?

Мазок із носа не завдасть шкоди вашій дитині. Тампон вводиться лише з легким опором, приблизно на півдюйма (1,27 см) у кожну ніздрю, робиться кілька обертів, і мазок розміщується в пробірку для забору зразком униз. Використання тампона є швидким і безболісним, і діти віком від 4 років можуть самостійно його застосувати для більшості тестів, наданих постачальниками за програмою Learn to Return (L2R, програма інформування про тестування). (Для отримання додаткової інформації про процес забору зразків для кожного постачальника див. наше меню тестування).

 Перегляньте відео, у якому другокласник демонструє неглибоке введення носового тампона (англійською мовою) для забору зразка.

Які дані збиратимуть школи та відділи охорони здоров’я? Як захищається конфіденційність?

Протягом усього процесу вся медична інформація є приватною та конфіденційною відповідно до Health Insurance Portability and Accountability Act (HIPAA, Закон про передавання та підзвітність даних закладів охорони здоров’я) та Family Educational Rights and Privacy Act (FERPA, Закон про права сім’ї на освіту та конфіденційність). Для реалізації програми тестування шкільний округ повинен мати підписану Authorization Form (форма дозволу) згідно з HIPAA для неповнолітніх, зареєстрованих у системі. Цей крок є обов’язковим, оскільки школа буде

отримувати від лабораторії особисту медичну інформацію про неповнолітніх (учнів).

  • Постачальник послуг тестування може збирати певні дані, як-от демографічні відомості, згода батьків/опікунів та інформація про страхування. Постачальник може надавати вашому шкільному округу зведені звіти, у яких буде вказано загальну кількість необхідних тестів, відсоток завершених тестів, відсоток позитивних результатів і загальну кількість позитивних результатів.
  • Декілька адміністраторів і працівників вашого шкільного округу (наприклад, координатори з питань COVID) будуть попереджені про позитивний результат тесту. Потім співробітники з питань COVID-19 в окрузі переглянуть індивідуальні результати тестів і розпочнуть процедури, пов’язані зі спалахом інфекції.